0 ₺

Açıklama

İlan Türü : Kiralık
Tarih : 24 Kasım 2017
Konum : kitelli Organize Sanayi Bölgesi Ziya Gökalp Mahallesi Giyim Sanatkarları İş ve Ticaret Merkezi (Deposite A.V.M.arkası) 4. Ada C Blok Kat:1 No: 114

MİSYONUMUZ :

Yörelerinde tükenmekte olan geleneksel giysi ve aksesuarların ilk elden üretimini yapan firmamız,1982 yılından bu yana, piyasalarda amatörce yapılan halk oyunları kostümlerini tüm varyantları ile araştırmış, model ve kalıplarını çıkartmış ve bu alandaki ilk sistematik çalışmaları yapmıştır.
Yapılan bu çalışmalar, yöresel giysi ve aksesuarlarda orijinalin korunması yolunda önemli bir adımdır. Bu doğrultuda, geleneksel giysilerde kullanılan kumaş ve aksesuarların imalatçılarını da destekleyen firmamız, böylece yöresel esnaflara da katkıda bulunmaktadır.
İmalat bölümü: Makine parkurunda,  5 düz singer,3 reşme,3 çeşit overlok,1 ilik,1 düğme,
6 işleme makinesi ve çeşitli küçük iş aletleri bulunan atölyemizde üretilen kostüm ve aksesuarlar, kaliteden ödün vermeden, en kısa zamanda ve 3 yıl garantili olarak teslim edilmektedir.
Kiralama bölümü: Anaokulu, ilköğretim ve yetişkinler boyutlarında, Anadolu’nun her bölgesine ait 10.000 takım halk oyunları ve 2.000 takım animasyon olmak üzere toplam 12.000 takım orijinal kostümümüz bulunmakta olup, Kostümler, 7 gün 24 saat adrese teslim edilmektedir.
TARİHÇEMİZ :
İlk çalışmaları 1952 yılında A.Doğan EKMEKÇİOĞLU tarafından Gaziantep’te başlayan firmamız, 1968 yılında İstanbul-Taksim’e taşınarak, imalata burada devam etmiştir.
1982 yılında atölye yönetimini İsmail EKMEKÇİOĞLU devralarak, Halk oyunları kostümleri imalatını profesyonel anlamda yapmaya başlamıştır. Bu dönemde en büyük desteği
el işlemeleriyle ünlü Pakize EKMEKÇİOĞLU ve Esin ŞEN (Ekmekçioğlu)sağlamıştır.
1994 yılında Ergun EKMEKÇİOĞLU ile ortaklaşa kurulan MATE PRODUCTION Kostüm Turizm Organizasyon San ve Tic. Ltd.Şti ile daha kurumsal boyutta çalışmaya başlanmıştır.
2006 yılında Taksim’den Zeytinburnu’na taşınan firmamız,  2010 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde Giyim Sanatkarları Sitesi’ne taşınarak 500 m2 lik alanda daha da büyüyerek hizmet kalitesinide artırmıştır.
İSMAİL EKMEKÇİOĞLU :                                                                                                           
1965 Yılında Gaziantep’te doğmuş, İlk-orta-liseyi İstanbul’da bitirmiştir.
1984’ten bu yana FOLKLOR KURUMU’nda dansçı, eğitici, idareci ve yönetim kurulu üyesi ve Genel Sekreter olarak görev almıştır.
1991 yılında İ.T.Ü. T.M.D. K. HALK OYUNLARI BÖLÜMÜ’nü bitirmiştir.              .
Anadolu’da yaptığı çekimlerle 2 kez karma fotoğraf sergisine katılmıştır.
Birçok dergide yayınlanmış makaleleri vardır.
TÜRK HALK OYUNLARI kitabı 2001 yılında yayınlanmıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı (usta öğretici) ve Gençlik Spor Bakanlığı (çalıştırıcı-hakem) seminerlerinde geleneksel giyim-kuşam dersleri vermiştir.
Türk Müziği Devlet Konservatuarları Türk Halk Oyunları Bölümü Mezunları Derneği ikinci başkanlığını yapmıştır.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ulusal hakemi ve giysi kurulu başkanlığı ve hakem eğitmenliği yapmıştır.
Trakya bölgesinde geleneksel giyim derleme ve alan araştırmaları yapmıştır.
Halen geleneksel giysi imalatı yapmakta ve bu alandaki derleme –araştırmalarını sürdürmektedir.

kostüm kiralama

çocuk kostümü

kiralık kostüm

parti kostümleri

karakter kostümü kiralama

 

 

Konum

kitelli Organize Sanayi Bölgesi Ziya Gökalp Mahallesi Giyim Sanatkarları İş ve Ticaret Merkezi (Deposite A.V.M.arkası) 4. Ada C Blok Kat:1 No: 114
Güvenli Kiralamanın İpuçları
  1. Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyin.
  2. Şüphe duyduğunuz kişilere Kesinlikle kiralama yapmayınız ve bizimle iletişime geçiniz.
  3. Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.  Detaylı Bilgi...

Vitrin

Üst