For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

  • BOYA BADANA İŞLERİ

Açıklama

Fiyat : ₺0.00
Tarih : 16 Kasım 2017
Konum : Bağcılar/İstanbul, Türkiye

Badana boya, bina duvarlarına fırça veya püskürtme ile sürülen kireç şerbeti veya plastik boya. Eskiden evlerin temizliği kireç badanalarla yapılırdı. Bugün ise kireç badanalar bilhassa büyük şehirleri de yerini plastik badana ile duvar kâğıtlarına bıraktı. Saten boya, saten kelimesi aslında yarı mat olan boyalarda kullanılmaktadır. Yarı mat boyalara halk arasında saten boya denir. Aynı zamanda saten boyanın parlaklık derecesine denmektedir. Zaten üç çeşit boya bulunmaktadır. Bunlar parlak, yarı mat ve mat boyalardır. Sizin de anlayacağınız gibi saten boya yarı mat boyadır yani mat ile parlak boya karışımıdır. Günümüzde firmalar bu olayı abartarak çeşitli isimler koymuşlardır ürettikleri boyalara. Mesela A firmasında saten olan boyanın adı B firmasında yarı mat C de ise ipeksi mat olabilmektedir. Bunun sebebi tahmin edebileceğiniz gibi tamamen duygusaldır.

 

Baskı boya, evinizde, ofisinizde ve benzeri kullanım yerlerinde ortamın daha şık görünmesini sağlamak için çeşitli uygulamalar vardır. Bunlardan birisi de baskı boya uygulamasıdır. Duvarınıza istediğiniz deseni verebilmek için baskı boya uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kolay ve göze hoş görünen bir uygulamadır. Dilediğiniz şekilde ve istediğiniz renkte baskı boyayı yapabilirsiniz. Yağlı boya, pigmentlerin kimi özel sıvılarla karıştırılmasıyla yapılan ve eşyaya renk vermek ya da onu dış etkilerden korumak için sürülen kimyasal madde. Söz konusu sıvı, uygulanan yüzeyde ince bir tabaka bırakacak kuruyan bir yağ ile boyaya, kolay sürülmesi için belli bir kıvam veren bir çözücüden oluşur. Boya sürüldüğünde çözücü buharlaşır ve kuruyan yağ oksitlenerek katı, kuru bir pigmentli tabaka oluşturur. Daha çabuk kuruması için boyaya “kurutucu” ya da “hızlandırıcı” adı verilen katalizörler de katılır. Saten boya 19. yüzyılın ilk yarısına kadar, yağlıboyanın bileşimindeki tek kurutucu madde kurşundu. 1848’e doğru manganezin kurutucu özellikleri anlaşıldı.

 

Son zamanlarda simli boya uygulamaları konusunda çok fazla rağbet alıyoruz. Simli boya uygulanmış duvarlar özellikle ışık üzerine vurduğunda yüzeylerde harika bir görüntü oluşturmaktadır. Evlerinizi farklı renkte simlerle parıldatabilirsiniz. Duvar ve tavanlarınız parlak olur. Sadelikten yanaysanız boyaya katılacak sim miktarını azaltılabilir.Konum

Benzer İlanlar

Üst